ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ - Για οποιοδήποτε παράπονο ή σχόλιο μπορείτε να επικοινωνήσετε με τους zoornalistas στο email: zoornalistasgr@googlemail.com

Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου 2013

Στους 16 της Ευρώπης ο Ολυμπιακός

O Ολυμπιακός μπορεί να αγχώθηκε χθες στο Καραϊσκάκη, μπορεί να έχασε δύο πέναλτι, ωστόσο επικράτησε 3-1 της Άντερλεχτ με δύο γκολ του Σαβιόλα (33’, 58’) και ένα του Τσόρι και προκρίθηκε στους «16» καλύτερους στην Ευρώπη.
Ο Αργεντινός και ο Βάις έχασαν από ένα πέναλτι στο παιχνίδι, με τον Ολυμπιακό να παίζει με τη φωτιά στα τελευταία λεπτά, ωστόσο να κρατάει μέχρι το τέλος. Ο Κλιέσταν στο 39’ ισοφάρισε, προσωρινά, για τους Βέλγους, οι οποίοι τελείωσαν το παιχνίδι με οκτώ παίκτες, λόγω αποβολής των Κουαγιατέ, Ν’ Σακαλά και Προτό.
Εντυπωσιακή η Άντερλεχτ, παρά το γεγονός ότι της ήταν αδιάφορο το ματς, έπαιξε δυνατά μέχρι τα..
τελευταία λεπτά, καρδιοχτυπώντας την εξέδρα, καθώς η Μπενφίκα κέρδιζε την Παρι Σεν Ζερμέν και στην περίπτωση ισοφάρισης – που παραλίγο να γίνει, σε δύο περιπτώσεις – ο Ολυμπιακός έχανε το εισιτήριο της πρόκρισης…